Bloomberg’den Büyük Uyarı: Ethereum Bu Diplere Dalabilir!

telegram

Ethereum için 1700 dolarlar mümkün mü?

Birçok analist tarafından ileride Bitcoin’in yerini alacağı ileri sürülen Ethereum piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi; ancak son piyasa düzeltmesinde Aralık ayına göre %27 düşüşle kapattı. Son boğa koşusunda kayıplarını önemli ölçüde telafi etmiş olsa da Bloomberg uzmanlarına göre ETH için riskler hala varlığını devam ettiriyor. Bloomberg’in analizi, ETH fiyatının 1.700 dolara düşme olasılığını görüyor. ETH yatırımcısını rahatlatan bir husus ise analistlerin “bu düşüşün Ethereum’un yükseliş temellerini sağlam bırakacağını” söylemeleri.

Bu 24 Altcoin İçin Bugün Kritik Gün: İşte Olacaklar!

Bloomberg’in yayınladığı bir raporda analistler  öncü altcoin ağının yerel tokeni olan ETH’nin fiyatının, 3250 dolar seviyelerinden %50 civarında bir düşüşle 2.000 doların altındaki fiyat seviyelerine doğru salınma ihtimali bulunduğundan bahsediyorlar. Popüler analistlerden biri olan Mike McGlone’un başkanlık ettiği bir kripto para uzmanları ekibi son boğa koşuşunda hareketlenen ETH’nin koşusunun sonuna geldiğini ve artık büyük bir düzelteme ile karşılaşacağının dile getiriyor. Yapılan analiz, Ethereum’un geçen yaz gösterdiği fiyat hareketini tekrarlama ihtimalini içeriyor. Hatırlanacağı üzere ETH geçen yaz 1700’lerden başladığı yükseliş seyahatini 4000 dolarların üzerine çıkarak taçlandırmıştı. Şimdi tekrar 1.700 dolarlık fiyat seviyelerine ineceği yönündeki analizler her ne kadar dikkat çekmeyi başarabiliyorsa da piyasa gerçekleriyle ve Ethereum’un yapısal nitelikleriyle pek örtüşmüyor.

kripto para robotu
AVAX, SOL ve 8 Altcoin: Sıcak Tahminler Çıktı!

Her ne kadar Ethereum’un diplere doğru seyahat etme potansiyeli olduğunu ileri sürseler de analistler aynı zamanda Ethereum’un yükseliş temellerinin bozulmadan kaldığını, bu nedenle fiyatın 1.700 dolara düşmesinin Ether için genel bir yükseliş trendini bozmayacağını belirtiyor. Ethereum bu yazını yazıldığı zamanda 3250 dolar civarlarındaki fiyatıyla yapılan düşüş yönlü analizleri absürd durumda bırakıyor. Kripto piyasasının geri kalanı son birkaç gündür yeşilde işlem görüyor ve Bitcoin (BTC) tekrar 44.000 doları aştı.

kripto para robotu