Kıdemli Analist Uyardı:Kripto Piyasasında Durgunluk, O Zamana Kadar Devam Edecek!

Kripto Para Kazandıran Robot

Bitcoin Kripto para birimine yapmış olduğu yatırımla adından söz ettiren dünyanın en büyük ticaretini gerçekleştiren firmalar arasında yer alan Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para biriminin ayakta durmasını sağlayan en büyük faktör konumunda.

2020 senesinin büyük bir bölümünü yükselişle tamamladıktan sonra 2021 senesini neredeyse 70 bin dolara kadar yaklaşan bir kripto para biriminin, 2021 kripto para biriminin sonuna doğru yükseliş ivmesini kaybetmiş olması yatırımcılar başta olmak üzere kripto para piyasası uzmanlarını endişelendiriyor. Peki Kripto para birimi Bitcoin, 2018 ile 2020 seneleri arasındaki durgunluk dönemine geri mi dönüş yapacak? İşte bu sorunun cevabını analiz eden uzmanlar, çok çarpıcı detaylara yer veriyor.

Bitcoin kripto para birimi başta olmak üzere pek çok kripto para biriminin fiyatı, ivmelenme hareketlerini çok daha iyi bir şekilde gösteren logaritmik ölçekte ele alındığında 2020 senesinden itibaren kripto paranın fiyat döngüsünde 2018 ile 2021 seneleri arasında meydana gelen durgunluğa benzer bir yavaşlama hareketinin piyasada hakim olduğu görülüyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başkanlık seçimleri sonrasında yükseliş eğiliminde hareket eden bitcoin, 2020 senesinin kasım ayı içerisinde koronavirüsü aşısının haberlerinin ortaya çıkmasıyla beraber destek bularak çok büyük yükselişe başlamıştı. ABD borsaları ile Bitcoin, 2021 senesinin büyük bir bölümünde pozitif bir ilişki içerisindeydi.

Kripto Para Kazandıran Robot