Son Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın’da Bu Seviyeler Geliyor!

Kripto Para Kazandıran Robot

Geçtiğimiz günlerde yaşanan altın düşüşünü doğru tahmin eden uzman İslam Memiş, değerli metaller ve döviz fiyatlarındaki dalgalanmaların gümüşü de etkileyebileceğini ifade etti. Piyasaya yönelik en son değerlendirmesinde İslam Memiş, altın tahminlerinin yanı sıra gümüş hakkında da yorum yaptı. Uzmana göre gümüşün hem gram hem de ons tarafında fiyatı 2 kat kadar değer kazanacak. Artık gümüşün altının yerini alacağını, gümüş sikkelerin piyasaya sürüleceğini düşünüyor.

Altın uzmanı İslam Memiş’ten piyasa yorumları

Öncelikle ABD Merkez Bankası’nın (FED) enflasyonla başa çıkmak adına para politikasını sıkılaştırma çalışmalarına başladığını vurgulayan İslam Memiş, bununla beraber altının ve gümüşün ons fiyatında baskılanma yaşandığını belirtti. Daha önce de bildirdiğimiz üzere dün FOMC tutanaklarını açıklayan FED, faiz artırımına Mart ayı kadar erken bir zamanda başlayabileceğinin sinyalini vererek piyasaları telaşlandırdı ve gerek borsalarda, gerekse kripto para alanında düşüş yaşandı.

Çöküş mü Geliyor? 3 Analist, Altın Fiyatı Beklentilerini Paylaştı!
Kripto Para Kazandıran Robot

Bu sırada, gümüşün ons fiyatı, yılı yüzde 12’lik bir kayıp ile sonlandırdı. Uzman isim bu fiyat değişimine dikkat çekerek Fed’in piyasaları manipüle ettiğini düşünüyor. Memiş’e göre gümüşün ons fiyatının baskı altında kalıp değer kaybetmesinin arkasında Fed politikaları yatıyor. Bu kaybın özellikle altın/gümüş oranındaki yükseliş ile görüldüğüne dikkat çekiyor.

İslam Memiş: Fed gerçeği itiraf etti

Fed’in son açıklamalarına yaptığı vurgusuna devam eden Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, merkez bankasının uzun bir süredir bahsettiği “geçici enflasyon” söyleminden vazgeçip artık gerçeği itiraf ettiğine dikkat çekiyor. Bu söylem ile emtia fiyatlarının baskılandığını, ancak son aylarda değerli metallerin toplanma yaşadığını belirtiyor.

Önceki Altın Öngörüleri Çıkan Stratejist: Mart'ta Bu Seviyelerdeyiz!

Öte yandan gümüşün ons fiyatı hakkında tahminde bulunan uzman, değerli metalin kritik direnç seviyesinin 30 dolar olduğunu söyleyerek sıradaki öngörüsünün 40 dolar civarında olduğunu söylüyor. Devletlerin ve şirketlerin de gümüşe ilgisinin arttığını iddia eden Memiş, bu ilginin arkasında gümüşün yalnızca bir yatırım aracı olarak görülmemesini ve dünya çapında talep görmesinin yattığını düşünüyor.

Kripto Para Kazandıran Robot