Stifel, Bitcoin’de 10 Bin Doları Bekliyor! Tarih Bile Verdi

telegram

Bitcoin fiyatı için 10.000 dolarlık tahmin: İşte sebepleri

Bannister, küresel para arzını, 10 Yıllık ABD Hazine getirisini ve Bitcoin fiyatı üzerinde etkisi olan S&P 500’ün özsermaye risk primini vurguladı. Bannister’a göre, Federal Rezerv tarafından faiz oranı artışları şeklinde planlanan sıkılaştırma ve bilançosunda bir azalma, Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. İşte Bannister’ın BTC’yi ölçmek için izlediği üç makro faktör, aşağıdaki şekilde:

  • Küresel para arzının bir fonksiyonu olarak Bitcoin: Bannister’a göre hem S&P 500 hem de Bitcoin, küresel paranın dolara çevrilmesiyle hareket ediyor, BTC sadece daha fazla hareket ediyor… Dolar güçlenirse, küresel M2 para büyümesi yavaşlar, bu da ABD finansal koşullarını sıkılaştırabilir. ABD finansal koşulları sıkılaşırsa Bannister, BTC gibi spekülatif varlıkların önemli ölçüde düşeceğini söyledi.
Bitcoin (BTC)'in Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!
  • 10 yıllık reel getiri, altın fiyatı ve petrol fiyatının bir fonksiyonu olarak Bitcoin: Bannister’a göre eğer 10 yıllık gerçek (enflasyon sonrası) TIPS ABD Hazine getirisi Fed’in tapering’i nedeniyle yükselirse… Bitcoin’i yukarı doğru kısıtlar. Ancak eğer altını düşürürse bu da Bitcoin’e baskı yapar. Bannister, “altın ve BTC oranı düşerse, yani FED sıkılaşırsa, Bitcoin 2023 yılına kadar 10.000 dolara düşebilir.” dedi.
  • Fed’in hisse senetlerini kırmadan önce ne kadar ileri gidebileceğinin bir fonksiyonu olarak Bitcoin: Bannister, “10 yıllık reel getirinin, 2 yıllık Fed sıkılaştırma döngüsünün ilk yılı olan 2022’de 80 baz puandan fazla artmayacağına inanıyoruz, ancak daha sonra Fed devam ettikçe S&P 500 (ve BTC) 2023’te bozulabilir” diyor. BTC’nin, daha düşük bir öz sermaye risk primini sevdiğini, bu nedenle Fed çıkışının öz sermaye risk primini artırıp artırmadığını veya öz sermaye risk primini düşürüp düşürmediğinin izlenmesi gerektiğini belirtiyor.
kripto para robotu