Uzman Analist, Boğa Döngüsü Tezi İle Bitcoin Fiyat Tahminini Aktardı

Kripto Para Kazandıran Robot

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık olarak %10’un üzerinde değer kaybederek ayın en düşük seviyesi olan 42.761 dolara geriledi. BTC, yaklaşık bir aydır 50.000 doların altında konsolide oluyor.

Uzman Analistin BTC Değerlendirmesi

Önde gelen kripto analisti Credible Cyrpto, lider kripto para Bitcoin adına kritik yorumlarda bulundu. Deneyimli isim, yeni analiz videosunda Bitcoin’in takip ettiği piyasa döngüsünün tarihsel verilerden gelen önemli olası faktörlerinden bahsetti. Başlangıç olarak analist, geçmişte görülen her boğa döngüsünün kaydettiği beş hareket dalgasının şu anda dördüncüsünde olduğumuzu aktardı.

Kripto Para Kazandıran Robot

300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte her boğa döngüsünden sonra fiyat düşüşü önceki döngünün ATH’sine asla dokunmadı ve teoriye göre mevcut BTC zirvesinden kaydedilen düşüş, 2017 ATH’sinden daha düşük olan 20.000 doların altına henüz gerilemedi. Ayrıca her boğa döngüsünde bir ATH hareketinin akabinde fiyatın düştüğü belirtildi.

100.000 Dolar Yorumu

Başarılı analist, Bitcoin fiyatı konusunda analizinin tezi olan beşinci bir dalgaya odaklanmış durumda. BTC, şu anda dördüncü dalganın tepesinde ve döngü 41.000 dolara kadar süre gelen bir düzeltme görüyor. Ancak beşinci dalganın 105.000 dolara ulaşması bekleniyor. Credible Crypto, dördüncü dalganın bir üçgen modeli oluşturacağını ve buradan bir kopuşun beşinci dalgaya yol açacağına inanıyor.

Piyasa Genel Durumu

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin’in çift haneli kayıplar kaydetmesi, altcoin piyasasını kızıla bürüdü. Birçok altcoin, kritik destek noktalarına veya aşağı seviyelere itildi. BTC’nin negatif bölgedeki görüntüsü kripto para piyasası değerini 2 trilyon dolara kadar çekti. En büyük altcoin Ethereum, %12’nin üzerindeki günlük kayıpla 3.300 dolar fiyat seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Kripto Para Kazandıran Robot